Smaller Default Larger

Relacje z wyjazdów

Pierwsza wycieczka

Czytaj więcej...Miło czasem wspomnieć początki, które nigdy przecież nie bywają łatwe. Tym większe było nasze zaskoczenie, ze ta pierwsza wycieczka zorganizowana przez nasze biuro kilka lat temu będzie aż tak liczna. 100 osób, aż trudno uwierzyć! Email, jaki otrzymaliśmy w tej sprawie, był dla nas szokiem, w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że może ktoś zrobił nam kawał. Z drugiej strony, nie wolno nam ignorować zapytań klientów, bycie biurem podróży zobowiązuje! Każdy musi zostać wysłuchany, choćby propozycja wydawała się najbardziej nieprawdopodobna.

Czytaj więcej...

Teneryfa - mekka dla ON

Teneryfa to największa i najpiękniejsza wyspa ze wszystkich siedmiu zamieszkałych Wysp Kanaryjskich. Niesłychanie różnorodny krajobraz, urwiste góry przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami. Słońce tutaj świeci 365 dni w roku, a temperatura nie spada poniżej 22 stopni, dlatego Teneryfa należy do tych nielicznych ośrodków turystycznych świata, w których sezon trwa cały rok. Miejsce to szczególnie polecane jest osobom cierpiącym na reumatyzm i schorzenia narządu ruchu. Dzięki piękne, dobrze zagospodarowanym i ciągnącym się kilometrami plażom z czarnym powulkanicznym piaskiem jest idealnym miejscem do beztroskich wakacji. Parki i egzotyczne ogrody zachęcają do spacerów i wędrówek po mieście. Tutaj widok osoby na skuterze lub wózku inwalidzkim nie jest niczym nadzwyczajnym.

Czytaj więcej...

Relacja z wycieczki do Rzymu

Czytaj więcej...Rzym to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast świata. Przyciąga ich ono nie tylko prastarymi zabytkami i wspomnieniem dzieł wielkich artystów, lecz także niepowtarzalną atmosferą religijnego centrum, bliskością siedziby papieskiej i związanych z tym wyjątkowych przeżyć dla wiernych.

Miałam okazję przekonać się o tym sama, towarzysząc 13 niepełnosprawnym dzieciom i ich opiekunom ze Stowarzyszenia „ Po Pierwsze Rodzina" w 6 dniowej wycieczce zagranicznej, zorganizowanej przez nasze biuro.

Czytaj więcej...

Odkrywamy Niemcy bez barier

Wakacje bez barier, to wakacje gdzie zwiedzanie , odpoczynek, bądź rozrywka jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, w szczególności dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Mimo, że wydaje się to mało możliwe, to jednak są takie miejsca w Europie i nie musimy jechać bardzo daleko. Takim znakomitym przykładem będą nasi najbliżsi sąsiedzi - Niemcy. Kraj ten posiada bardzo różnorodną ofertę turystyczną, skierowaną do tej grupy osób. Obok dostosowanej bazy turystycznej ( hotele, trasy, szlaki turystyczne, specjalistyczny transport) wydawane są specjalne katalogi z piktogramami szczegółowo opisujące stopień dostosowania oferty turystycznej. Co ciekawe, opisy uwzględniają różne rodzaje niepełnosprawności: ( osoby na wózkach, niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne.

Czytaj więcej...

Zwiedzamy Paryż bez barier

Czytaj więcej...Słowo Paryż w niemal każdym języku brzmi magiczne. Kojarzy się wszystkim z miejscem, które należy zobaczyć. Nie tylko ze względu na swoją bogatą historię, ale zwłaszcza na niepowtarzalną atmosferę miasta. Mogłam się o tym sama przekonać organizując wycieczkę do Paryża. Nie było to łatwe przedsięwzięcie. Zarezerwowałam autokar i noclegi z pokojami dostosowanymi do potrzeb osób na wózkach. Dwa miesiące przed planowanym wyjazdem okazało się, że firma, która miała świadczyć usługi transportowe zrezygnowała.

Czytaj więcej...