Smaller Default Larger

O nas

Małgorzata TokarskaPotwierdzenie członkostwaPrzedstawiciel OrganizacjiCzym jest ENAT?

 

Szanowni Państwo!

 Jestem osobą niepełnosprawną. Jeżdżąc po świecie korzystałam z pośrednictwa różnych biur podróży dla osób niepełnosprawnych. W Polsce nie ma tego typu instytucji. Dlatego postanowiłam założyć internetowe biuro podróży w Warszawie. Wierzę, że nasza działalność pozwoli wypełnić niszę na rynku. Zaś polskim turystom z różnego rodzaju ograniczeniami przybliży świat i spełni ich marzenia o dalekich podróżach.

Ile razy powtarzałeś sobie: „Chcę kiedyś zobaczyć wieżę Eiffla, Big Ben w Londynie  czy Parlament w Budapeszcie” albo „Chciałbym zwiedzić Polskę, ale podróżowanie sprawia mi trudność?”. Teraz możemy zrealizować twoje marzenia! Możesz odwiedzić najwspanialsze, owiane legendą zakątki Europy i Polski. Poznać ciekawe miejsca, które znasz tylko z fotografii i telewizji. My Ci w tym pomożemy. Działamy od 2009 roku i jesteśmy pierwszym Biurem Podróży Bez Barier dla osób niepełnosprawnych.

Naszą misją jest zapewnienie klientom wszechstronnych i kompleksowych usług turystycznych bez względu na ich wiek i rodzaj niepełnosprawności (z naciskiem na turystów z ograniczoną funkcją narządu ruchu i osoby z niepełnosprawnością intelektualną) tak, aby obfitujące w przygody podróże odbywały się w komfortowych warunkach.

Udowodnimy, że nieważny jest wiek, czy niepełnosprawność. Nawet poruszając się na wózku, o kulach czy z laską możesz być pewien, że świat stoi przed tobą otworem.
Wycieczki  w kraju, pobyty rehabilitacyjne i wypoczynkowe, szkolenia integracyjne w ramach projektów EU organizujemy  na zamówienie organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, szkół integracyjnych i zwykłych, PCPR, także dla osób indywidualnych.

Poza imprezami w kraju zapraszamy na wyjazdy zagraniczne. Za naszym pośrednictwem możecie Państwo, bezpiecznie wyjechać, niemalże do każdego zakątka Europy i nie tylko, zarówno indywidualnie, rodzinnie, jak i grupowo. Byliśmy już we Włoszech, Francji na Litwie, w Hiszpanii, w Niemczech. 

Każdy jest u nas mile widziany

•    osoby z dysfunkcją narządu ruchu
•    osoby niewidome i słabo widzące
•    osoby głuchonieme i niedosłyszące
•    osoby z niepełnosprawnością intelektualną
•    wszyscy, którzy chcą z nami podróżować.

Nasza oferta obejmuje

•    wycieczki jednodniowe i wielodniowe po Polsce na zamówienie dla grup
•    wyjazdy i wczasy zagraniczne: autokarowe i samolotowe w kraju i zagranicą w obiektach kompleksowo przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych
•    wycieczki dla szkół zwykłych i integracyjnych
•    pobyty w ośrodkach Spa i turnusy w ośrodkach rehabilitacyjnych
•    możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego
•    pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej
•    programy gotowe lub opracowane na indywidualne zamówienie.                                                                               

 

Korzystając z Accessible  Poland Tours nasi klienci mają zagwarantowaną pomoc w pokonywaniu wszelkich barier i utrudnień, na które mogliby napotkać korzystając z innych niewyspecjalizowanych biur podróży. Każda trasa oraz warunki zakwaterowania zostały przez nas skrupulatnie sprawdzone pod kątem niepełnosprawności.

Przygotowanie tego typu imprezy wymaga ( z wyprzedzeniem kilku miesięcy) sprecyzowania specyficznych potrzeb klientów takich jak ilość pokoi dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, rezerwacja transportu, biletów wstępu itd. dlatego wskazana jest wcześniejsza rezerwacja.

 Ponieważ każdy rodzaj niepełnosprawności jest inny, a obiekty hotelowe również oferują różne rodzaje udogodnień dla osoby niepełnosprawnej bardzo prosimy o opisanie swoich potrzeb w tej mierze korzystając  z formularza kontaktowego. Pozwoli nam to, w dokładnym zaplanowaniu imprezy, zgodnie z Państwa oczekiwaniami i potrzebami zdrowotnymi.

Ceny orientacyjne

Jesteśmy biurem specjalistycznym, dlatego podawane na stronie ceny poszczególnych wycieczek są orientacyjne i zależą w dużej mierze od tego, czy w danej ofercie należy uwzględnić niestandardowe rozwiązania, np. konieczność zamówienia autokaru dostosowanego z windą lub rampą
Ceny wycieczek krajowych autokarowych kalkulowane są na standardowe grupy, czyli  – 45 osób. W przypadku wycieczek zagranicznych, kalkulowana grupa to 12-15 osób. Przy grupach o innej liczbie osób, cena wycieczki może ulec zmianie.


Mamy nadzieję, iż w pełni zadowoleni z naszych usług, zechcecie wrócić do nas.

 

Małgorzata Tokarska
Accessible Poland Tours